୫ ଟି ସେକ୍ସୱାଲ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦ ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁଅ ଜାଣିବା ଉଚିତ୍ (Sexual Wellness Products)

ସେକ୍ସୱାଲ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦ ନାମରେ, ଭାରତର ଲୋକମାନେ କେବଳ ପୁରୁଷଙ୍କ କଣ୍ଡୋମ ଜାଣନ୍ତି | ଯେଉଁଠାରେ, ସୁସ୍ଥ ଯୌନ ଜୀବନର କଥାବାର୍ତ୍ତା କେବଳ ଏହା ଦ୍ୱାରା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ | ଏହା ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ ଯେ ସେକ୍ସୱାଲ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ ମହଙ୍ଗା କିମ୍ବା ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ | କିନ୍ତୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ଏହା ବିଷୟରେ ଅବଗତ ନହେବା, ସେଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ପୁଅ ଏହି ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ |

Sexual-Wellness-Products


ସେକ୍ସୱାଲ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ?

ସୁସ୍ଥ ଯୌନ ଜୀବନ ପାଇଁ ସେକ୍ସୱାଲ ଉତ୍ପାଦ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ | ସେଗୁଡିକ ଉଭୟ ଆଲୋପାଥି ଏବଂ ଆୟୁର୍ବେଦରେ ଉପଲବ୍ଧ | ଏଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେକ୍ସୱାଲ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରେ |
  • ଯୌନାଙ୍ଗରେ ପ୍ରସାରିତ ନୁହେଁ
  • ଯୌନାଙ୍ଗ ଯନ୍ତ୍ରଣା
  • ଲିଙ୍ଗର ଖୋଲିବା
  • ଯୋନୀ ଶୁଷ୍କତା
  • ଲିଙ୍ଗର ଗନ୍ଧ
ଏହିପରି ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଯୌନ ଜୀବନକୁ ଖରାପ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ | ବିଶେଷ ଭାବରେ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଯୌନ ଇଚ୍ଛା ମରିଯାଏ | ତେଣୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ସେକ୍ସୱାଲ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି |

ଯୌନ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଯୌନ ଜୀବନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଅଛି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ସେକ୍ସ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଏଥିରୁ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇବେ |

ଯୌନ ସୁସ୍ଥତା ଦ୍ରବ୍ୟ କେଉଁଠୁ କିଣିବେ

ଆପଣ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ସାଇଟ୍ ଏବଂ ମେଡିକାଲ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରେ ଜିନିଷ କିଣି ପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ନାମ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ବିଷୟରେ କିଛି ମୌଳିକ ସୂଚନା ଜାଣିବାକୁ ପଡିବ |ଏଥିସହ, ଆପଣ କୌଣସି ହାକିମଙ୍କଠାରୁ ଏହି ଜିନିଷ କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଯଦି ଆପଣ ସେକ୍ସୋଲୋଜିଷ୍ଟଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଆହୁରି ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇପାରିବେ |

1. କଣ୍ଡୋମ

condom
© Pexels
ଯୌନ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦ ତାଲିକାରୁ 1 ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରୁ କଣ୍ଡୋମ କାଢି ପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହା ଅନେକ ସୁବିଧା ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଶସ୍ତା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ | ତଥାପି, ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଅନେକ ପ୍ରକାରର କଣ୍ଡୋମ ଅଛି | 


2. ଲୁବ୍ରିକାଣ୍ଟ ଜେଲ୍

lubricant-gel
© Amazon
ବେଳେବେଳେ ସେକ୍ସ ସମୟରେ ଯୌନାଙ୍ଗ ଶୁଷ୍କ ରହିଥାଏ | ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଯଦି ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ଥାଏ, ତେବେ ଯୋନୀ ଏବଂ ପୁରୁଷର ଲିଙ୍ଗ କ୍ଷତ ହେବାର ଭୟ ଥାଏ | ଏହା ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଅଟେ | ତେଣୁ ଲୁବ୍ରିକାଣ୍ଟ ଜେଲ୍ ଲଗାଇବା ଆବଶ୍ୟକ |
ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ଲୁବ୍ରିକାଣ୍ଟ ଜେଲ୍ ର ବ୍ୟବହାର ନିରାପଦ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଅନେକ ଲୋକ ଲାଳ କିମ୍ବା ଛେପ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ |


3. ତେଲ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ

stress relief oil
© Amazon
ଯଦି ଆପଣ ଚାପ ହେତୁ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ବଜାର ରେ ମିଳୁଥିବା କିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାଲିସ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଠିକ୍ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସାଥୀକୁ ସାଧାରଣ ତେଲ ବଦଳରେ ଏପରି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତେଲ ସହିତ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ |


4. ଶୀଲାଜିତ୍ କ୍ୟାପସୁଲ୍

shilajit
© Amazon
ଘରେ ଶିଲାଜିତ୍, କ୍ରଞ୍ଚ୍ ପାକ୍, ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ଭଳି ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ | ସେକ୍ସ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ନିୟମିତ କିମ୍ବା କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଖାଇପାରିବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାକୃତିକ ଶକ୍ତି ଦେଇପାରେ | ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସମୟ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିପାରିବେ |
Buy on Amazon


5. ସେକ୍ସ ପୁସ୍ତକ

sex-book
© Pexels
କାହାଣୀଗୁଡିକ ଜଡିତ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣ ସେକ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ପୁସ୍ତକ ପଢି ପାରିବେ | ସେକ୍ସ ସ୍ଥିତିର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି | ଯଦି ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ସେକ୍ସ ପଦବୀ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ସେକ୍ସ ପୁସ୍ତକ ରଖନ୍ତୁ |
Buy on Amazon



ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଯୌନ ସୁସ୍ଥତା ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକ ଯେକୌଣସି ସରଳ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ | ସେଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆପଣ ଦୁର୍ବଳ ଅଟନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ସେଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଯୌନ ଜୀବନକୁ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ମଜାଳିଆ କରିପାରେ |

Powered by Blogger.