IPL 2021 Live Score Board | Points Table
Match Schedule | Free Streaming

ଏହି ୮ଟି ଉପାୟରେ ପ୍ରକୃତ ସାଥୀକୁ ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତୁ, ସାଥୀର ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା ଦେଖାଯିବ



ସମସ୍ତେ ଏକ ସଠିକ୍ ସାଥୀ ଚାହାଁନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସାଥୀକୁ ଚିହ୍ନିବାରେ ଅସମର୍ଥ, କାରଣ ସେମାନେ ଏହି କୌଶଳ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ | ଯାହାହେଉ, ସାଥୀକୁ ଚିହ୍ନିବା ଏତେ ସହଜ କାମ ନୁହେଁ | କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଅଭ୍ୟାସ, ଆଚରଣ ଇତ୍ୟାଦି ଜାଣିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ କିଛି ଜାଣିପାରିବେ | ଏହି ଆଧାରରେ ସାଥୀକୁ ଚିହ୍ନିବା ବହୁତ ସହଜ ହୋଇପାରେ | ଆମେ ଏଠାରେ ସମାନ କାରଣ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା |

how-to-recognize-right-partner
Picture: PxHere (CC Licensed-Google)


ଏହି କାରଣଗୁଡିକ ଜାଣିବା ପରେ, ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଆଗାମୀ ଜୀବନକୁ ସ୍ଥିର କରିପାରିବ | ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକ ଆଧାରରେ ଆପଣ ପ୍ରକୃତ ଏବଂ ମିଥ୍ୟା ସାଥୀକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିପାରିବେ |

1. ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ବିଚାର କରନ୍ତି କି?

ଯାହାକୁ ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀ ବୋଲି ଭାବୁଛ | ସେ ବିଚାରାଳୟ ନୁହେଁ କି? ଆପଣ ତାଙ୍କ ଶବ୍ଦ ସହିତ ଏହାକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିପାରିବେ | ପସନ୍ଦ - ବାର୍ତ୍ତାଳାପ, ପୋଷାକ, ପସନ୍ଦ ଏବଂ ନାପସନ୍ଦ ଆଧାରରେ ବିଚାର କର | ଯଦି ସେ ତୁରନ୍ତ କିଛି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ବିଚାର କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ରହିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ |ବାସ୍ତବରେ, ବିଚାର କରିବା ଏକ ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ | ନ୍ୟାୟିକ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଏହା ସଂପର୍କରେ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ତେଣୁ ବିଚାରପତି ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ବିଚାରପତିଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ସ୍ଥିର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |


2. ଆପଣ କୁ ଅବହେଳା କରନ୍ତି କି?

ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଆଗରେ ସାଥୀକୁ ଅଣଦେଖା କରୁଥିବା ପରି ମନେହୁଏ | ଯଦି ତୁମର ସାଥୀ ଅନୁଭବ କରେ ଯେ ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଦୋଷୀ | କିମ୍ବା ସେ ଜିନିଷ ଶୁଣନ୍ତି ନାହିଁ | ତେଣୁ, ଅବହେଳା କରୁଥିବା ସାଥୀଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଠିକ୍ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ | ଏହି କାରଣରୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହୁଏ ନାହିଁ |


how-to-recognize-right-partner
Picture: PxHere (CC Licensed Google)

3. ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବିଚାରକୁ ଲଗାନ୍ତି କି?

ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କ ବିଚାରକୁ ଲଗାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ମତକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଜଣେ ସାଥୀ ଭଲ ନୁହେଁ | ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ଜିଦ୍ଖୋର ଅଟନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ, ତୁମର ଜୀବନ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |


4. ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି?

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ କାହିଁକି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି? ଏଥିପାଇଁ ସେ ଜବରଦସ୍ତ କିଛି ଅପସାରଣ କରନ୍ତି | ଏହାର ନାମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଜିଦ୍ କରିବା | ଜଣେ ଭଲ ସାଥୀ ଏସବୁ କରିପାରିବ ନାହିଁ | ଏହା ସୂଚିତ କରେ ଯେ ସାଥୀ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ |


5. ସମ୍ପର୍କ ଅପେକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କି?

କାର୍ଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କିନ୍ତୁ ଏକ ସମ୍ପର୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇନପାରେ | ମଣିଷ ଅପେକ୍ଷା କାମକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମନେ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି, ତୁମ ଜୀବନକୁ ଦୁଃଖ ଏବଂ ନିରାଶାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବ ନାହିଁ | କ୍ୟାରିୟର ଭିତ୍ତିକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଠିକ୍, କିନ୍ତୁ କେବଳ 24 ଘଣ୍ଟା କାମ ବିଷୟରେ କହିବା ଏବଂ ନିଜକୁ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସାଥୀ ଦେଖାଇବା ଭଲ ହୋଇନପାରେ |

how-to-recognize-right-partner
Picture: SnappyGoat (CC Licensed Google)

6. ସେ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ କ’ଣ କରନ୍ତି?

ଖରାପ ଜିନିଷ କିମ୍ବା ଛୋଟ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ମତଭେଦ ଅଛି | ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଳେବେଳେ ତ୍ରୁଟି ହୋଇପାରେ | ଏହା ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ କରେ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ସେ କେବଳ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ଜିନିଷଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ସେ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଭୁଲ୍ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ଭଲ ଚିହ୍ନ ନାହିଁ | ସାଥୀକୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ସୁନ୍ଦର ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଆବଶ୍ୟକ, ମହଙ୍ଗା ଜିନିଷ ନୁହେଁ |


7. ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ସନ୍ଦେହ କରନ୍ତି କି?

ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା, ଫୋନ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିବା, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ପଚାରିବା, ବିଭିନ୍ନ ଲିଙ୍ଗର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆପତ୍ତି କରିବା ଇତ୍ୟାଦି ବିଶ୍ୱାସ ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇନପାରେ | ତେଣୁ ସନ୍ଦେହଜନକ ମନୋବୃତ୍ତିର ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ |


8. ବାରମ୍ବାର ଧମକ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥାଏ କି?

ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ବ୍ରେକଅପ୍ କିମ୍ବା ବ୍ରେକଅପ୍ କରିବାକୁ ଧମକ ଦିଅନ୍ତି ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଛୋଟ ଝଗଡା କିମ୍ବା କିଛି ବିଷୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୁଏ! ଏପରି ଅଭ୍ୟାସ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୁଏ | ଏହିପରି ଅଂଶୀଦାରମାନେ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି |