IPL 2021 Live Score Board | Points Table
Match Schedule | Free Streaming

ଧଳା ମୁସଲି କ’ଣ ଜଣାନ୍ତୁ, ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଯୌନ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ



ଧଳା ମୁସଲିର ବ୍ୟବହାର ଲିଙ୍ଗ ଟିସୁକୁ ମଜବୁତ କରେ ଏବଂ ଏହାର କଠିନତାକୁ ଉନ୍ନତ କରେ | ଏହା ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ ନିର୍ଗମନ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଧଳା ମୁସଲି (କ୍ଲୋରୋଫାଇଟମ୍ ବୋରାଭିଆନମ୍), ଯାହାକୁ ଧଳା ମୁସଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ, ଏହା ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଫ୍ରୋଡିସିୟାକ୍ ଏବଂ କଠିନ ଏଡୋଜେନିକ୍ ଔଷଧ ଯାହା ଆୟୁର୍ବେଦରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଏବଂ ପୁରୁଷଙ୍କ ଯୌନ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ହର୍ବାଲ ସାଇନ୍ସ |

white-musli
Image Credit: cosmopolitan


ଧଳା ମୁସଲି କିପରି ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ

ଧଳା ମୁସଲି ମୂଳ ପାଉଡର ଆୟୁର୍ବେଦରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଏହା ମୁସଲି ପାକ୍ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରେ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ପୁରୁଷ ଦୁର୍ବଳତା, ଶାରୀରିକ ଦୁର୍ବଳତା, ଇରେକ୍ଟାଇଲ୍ ଡିସଫଙ୍କସନ, ଅଲିଗୋସ୍ପର୍ମିଆ, ରାତିର ନିର୍ଗମନ ଇତ୍ୟାଦି ଚିକିତ୍ସାରେ ଏହା ଉପଯୋଗୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |


ଧଳା ମୁସଲି ଦ୍ୱାରା ଶୁକ୍ରାଣୁ ଗଣନା ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତୁ

କମ୍ ଶୁକ୍ରାଣୁ ଗଣନା ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ | ଶୁକ୍ରାଣୁ ଗଣନା, ବୀଜାଣୁ ପରିମାଣ, ମିଳନ ସମୟ ଏବଂ ଗତିଶୀଳତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟିକୁଲାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ (ବୀଜାଣୁ ଉତ୍ପାଦନ) ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ |

Image credit: Pixabay (CC Licencesd)


ଅକାଳ ବହିଷ୍କାର (ଶୀଘ୍ର ପତନ
)

ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସୁଖ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ପତନ ହୁଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତୁମର ଯୌନ ଜୀବନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ତୁମେ ଶ୍ୱେତବନ୍ଧା ଏବଂ ଶଙ୍ଖ ମଞ୍ଜି ସହିତ ଧଳା ମୁସଲି ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବ, ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କ୍ଷୀର ସହିତ ଏକ ଚାମଚ ନେବାକୁ ପଡିବ |


ଇରେକ୍ଟାଇଲ୍ ଡିସଫଙ୍କସନ ଚିକିତ୍ସାରେ |

ଧଳା ମୁସଲିର ବ୍ୟବହାର ଲିଙ୍ଗ ଟିସୁକୁ ମଜବୁତ କରେ ଏବଂ ଏହାର କଠିନତାକୁ ଉନ୍ନତ କରେ | ଏହା ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ ନିର୍ଗମନ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଏହା ମୁଖ୍ୟତ ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ଯାହା ମେଳ ହେଉଥିବା ଯୌନ ହରମୋନ୍ ଅଟେ |


ପୁରୁଷ ବନ୍ଧ୍ୟାକରଣର ଚିକିତ୍ସାରେ |

ଯଦି ତୁମେ ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ବିବାହ କରିଛ ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିତା ହୋଇନାହଁ, ତେବେ ଏହା ହୋଇପାରେ ଯେ ତୁମର ଶକ୍ତିହୀନତାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହାର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆପଣ ଧଳା ମୁସଲି ନେବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବ |