Home Odia Movie Biography Ollywood Wallpapers Photos Odia Articles Videos Recipes News Exam Results Emergency Deals Career Categories
IPL 2021 Live Score Board | Points Table
Match Schedule | Free Streaming

କଣ ସେକ୍ସ ରୁ ହୋଇ ପାରେ କରୋନା? ବିବାହିତ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ଜାଣିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ |



କରୋନା ଜୀବାଣୁକୁ ନେଇ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଚିନ୍ତିତ, ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ଲୋକମାନେ ଘରେ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଣି ଥରେ ଅଫିସ୍ ଖୋଲୁଛି ଏବଂ କିଛି ଲୋକ କାମକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ସେମାନେ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର, ସାଥୀ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

corona-covid-19-risk-is-getting-even-more-if-you-are-close-to-your-partner
image source: pickpik

ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯୌନ ସଂକ୍ରମଣ ନୁହେଁ ଏବଂ WHO ନିଜେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥାଏ, ଯେପରିକି ଯଦି ସେମାନେ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ରହିବ | 

ଯେଉଁମାନେ ବିବାହିତ ଏବଂ ଯାହାର ସାଥୀ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ କରିପାରେ | ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଅନେକ ଜିନିଷକୁ ଅଣଦେଖା କରିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସଙ୍କଟରେ ଅଛନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କରୋନାର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଆପଣ ନିଜକୁ ନିଜ ଘରେ ଅଲଗା ରଖିବା ସହିତ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ପରସ୍ପରକୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିପାରନ୍ତି |

ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ସେମାନେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା କରୋନା ବିପଦକୁ ବଢ଼ାଇ ପରେ | କାରଣ କରୋନାର ଏପରି ଅନେକ ଘଟଣା ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଇ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଛନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ୍ |

ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସାଥୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଆସିଛନ୍ତି, ଯିଏକି ନିକଟରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି, ତେବେ ଆପଣ ନିଜେ ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଏହାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ସହିତ ପରୀକ୍ଷା ସରିବା ଉଚିତ୍ | ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରକୁ ରୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରଖିପାରିବେ |