ଆସନ୍ତା ମାସ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିବ କି? ଏଠାରେ ଦୁଇଟି ଖୁସି ଖବର ଜାଣନ୍ତୁ

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଅଛି | ଶେଷରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଟିକା କେବେ ଆସିବ? କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ହତାଶ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରୋନା ଟିକା ଉପରେ ଗତ କିଛି ମାସର ପରିଶ୍ରମ ବର୍ତ୍ତମାନ ରଙ୍ଗ ଆଣିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଟିକା ଉତ୍ପାଦନର ସର୍ବଶେଷ ପରିସ୍ଥିତି ଏଠାରେ ଜାଣନ୍ତୁ....

Can-corona-vaccines-be-available-by-next-month-Know-two-happy-news-here

ଆମେରିକାରେ ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରୀକ୍ଷା ଜାରି ରହିଛି |
ଆମେରିକାରେ କୋଭିଡ -19 ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟିକା ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଆଶା ଅନୁଯାୟୀ ଲୋକଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇ ଥାଏ। ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହା କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଟିକା ପରୀକ୍ଷା ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି। ଆମେରିକା ସରକାରଙ୍କ ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର ଆନ୍ଥୋନୀ ଫାଉଚି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭଲ ଖବର।



ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ହେଲଥ୍ ଆଣ୍ଡ ମଡର୍ନ ଇନ୍କୋରେ ଫାଉଚିଙ୍କ ସହକର୍ମୀମାନେ ଏହି ଟିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଟିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୨୭ ଜୁଲାଇରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ଯେତେବେଳେ କରୋନା ଜୀବାଣୁଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହି ଟିକା କେତେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ୩୦,୦୦୦ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯିବ।




ଭାରତର ଦୁଇଟି ଟିକା ଉପରେ ମାନବ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା
ଭରତ ବାୟୋଟେକ୍ ଏବଂ ଜିଡସ୍ କାଡିଲା ସେମାନଙ୍କ ଟିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭରତ ବାୟୋଟେକ ମଣିଷ ଉପରେ ଏହାର ଟିକା ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଟିକା 'ଜାଇକୋଭ-ଡି'ର ମାନବ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଔଷଧ କମ୍ପାନୀ ଜିଡସ କ୍ୟାଡିଲାଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ନିୟାମକ ସୂଚନାରେ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ପରୀକ୍ଷଣର ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କମ୍ପାନୀ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରୀ ଅଧ୍ୟୟନରେ ୧୦୦୦ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବ।

Post a Comment

0 Comments
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Accept !) days=(20)

We use technical and analytics cookies to give you the best experience. Learn More
Accept !